CS Gloria 2018 Bistrița – Năsăud, eliminată din Cupa României Fan Courier

Echipa de handbal feminin CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a fost eliminată din Cupa României Fan Courier, după ce a pierdut, la scorul 28 – 27, meciul împotriva HC Zalău.

În sferturile de finală ale Cupei României la handbal feminin, CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a pierdut meciul disputat în deplasare cu HC Zalău, la scorul final 28-27 (16-14, la pauză).

Au marcat pentru Gloria 2018: Laura Pristăvița (6), Valentina Ardean Elisei (4), Szilvia Szabo (4), Nicoleta Dincă (4), Daniela Todor (3), Teodora Bloj (3), Magdalena Paraschiv (2), Daniela Rațiu (1).

În poartă, Ana Maria Măzăreanu a salvat 10 din cele 38 de mingi aruncate pe poarta sa de jucatoarele HC Zalău (26 %)

În Final Four s-au calificat până acum CSM București, SCM Râmnicu Vâlcea și HC Zalău. Partida dintre CS Măgura Cisnădie și Universitatea Cluj se joacă luni, de la ora 18.00.

În clasamentul Ligii Florilor, CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud se află pe locul 4.

Sursa: CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud