HANDBAL: DINAMO O ÎNVINGE PE WISLA PLOCK, ÎN LIGA CAMPIONILOR

Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a învins în deplasare formaţia poloneză Orlen Wisla Plock, cu scorul de 28-26, miercuri seara, în Grupa A a Ligii Campionilor la handbal masculin.

Dinamo a obţinut a doua victorie în tot atâtea etape, după ce a controlat jocul, iar la pauză a avut un gol avans pe tabelă, 12-11.

Bucureștenii s-au desprins în minutul 55 la 25-20 și au gestionat bine finalul de meci. Cele mai multe goluri în tabăra dinamoviştilor au fost înscrise de Stanislav Kasparek – 5 și Haukur Thrastarson – 4. Joi se vor juca în grupa A partidele Veszprem – Paris Saint-Germain Handball, Fredericia Handbold Klub – Sporting Lisabona.

Dinamo va susține următorul meci pe 26 septembrie, acasă, cu Eurofarm Pelister Bitola.