Bărbat din Năsăud, prins fără permis la volan

Bărbat din Năsăud, prins fără permis la volan
Un bărbat din Năsăud prins, joi, de polițiști la volanului unui autoturism fără
Un bărbat din Năsăud prins, joi, de polițiști la volanului unui autoturism fără a deține permis de conducere, s-a ales cu dosar penal. În schimb, a scăpat de amendă, fiindcă avea documentele justificative ale deplasării prin oraș.
Potrivit IPJ Bistrița-Năsăud, joi, polițiștii rutieri din Năsăud l-au oprit pentru control pe un bărbat în vârstă de 54 de ani, din localitate, care conducea un autoturism pe raza orașului."
Acesta a fost oprit pe strada Piața Unirii, iar cu ocazia verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că acesta nu deține permis de conducere categoria B, corespunzător categoriei din care face partea autovehiculul pe care-l conducea. Bărbatul în cauză deține permis doar pentru categoriile A și AM. Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ
", a declarat Crina Sîrb, purtătorul de cuvânt al IPJ Bistrița-Năsăud.Totodată, bărbatul a justificat polițiștilor cu documentele necesare motivul deplasării.Cercetările în acest caz vor fi continuate de către polițiștii Compartimentului Rutier, fiind întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
Citește și:
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News











