Advertising
Pensionarii, împinși spre datorii după guvernarea Bolojan. Seniorii pierd bani în lipsa indexării

Pensionarii, împinși spre datorii
Scris deStoica Marian
Publicat26 iun. 2026, 11:07
Sursărealitatea.net
Pensionarii au ajuns să trăiască pe datorie, după ce statul a luat măsuri de austeritate împotriva lor, acuza seniorii! De doi ani pensiile nu au fost indexate cu rata inflației, iar luna oamenii pierd sume importante de bani, potrivit Realitatea PLUS.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:26Lovitură de 2 milioane de euro la Corbeanca! Cum au reușit doi suspecți să golească locuința unui afacerist italian
- 13:13Măsuri speciale pe calea ferată: CFR anunță posibile restricții de viteză din cauza caniculei
- 10:07Cod roșu de caniculă în România. Zonele unde temperaturile pot ajunge la 40 de grade - HARTA
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News

























