Și-a agresat fosta nevastă, dar și pe fosta cumnată, după o ceartă în a doua zi de Paște

Și-a agresat fosta nevastă, dar și pe fosta cumnată, după o ceartă în a doua zi de Paște
Un bărbat din Cormaia s-a ales, marți, cu dosar penal după ce a agresat-o pe fosta soție, dar și pe sora acesteia
Un bărbat din Cormaia s-a ales, marți, cu dosar penal după ce a agresat-o pe fosta soție, dar și pe sora acesteia. În plus, polițiștii au emis și un ordine de protecție împotriva bărbatului.
Potrivit IPJ Bistrița-Năsăud, o femeie de 40 ani din Sângeorz-Băi a sesizat, ieri, prin SNUAU 112 că ea și sora ei au fost agresate fizic de către fostul soț al surorii sale.
Din verificările efectuate, a reieșit că, la data de 17 aprilie, în timp ce se aflau în locuința comună din localitatea Cormaia, între femeia de 36 de ani și fostul soț au avut loc unele neînțelegeri. Femeia ar fi plecat de acasă, iar la data de 18 aprilie, aceasta s-ar fi întors, împreună cu sora sa pentru a-și lua unele lucruri.
În momentul când au intrat în locuința din Cormaia, bărbatul ar fi agresat-o pe femeia de 40 de ani și ar fi îmbrâncit-o pe fosta soție. Polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Sângeorz-Băi au emis ordin de protecție provizoriu împotriva bărbatului și au întocmit un dosar penal în care continuă cercetările pentru comiterea infracțiunilor de violența în familie și lovire sau alte violențe.
Sursa: Realitatea de Bistrita-Nasaud
Citește și:
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News











