AUSTRALIAN OPEN: GABRIELA RUSE ȘI MARTA KOSTIUK, ELIMINATE

AUSTRALIAN OPEN: GABRIELA RUSE ȘI MARTA KOSTIUK, ELIMINATE
Perechea româno-ucraineană a cedat în trei seturi
Gabriela Ruse și Marta Kostiuk au fost eliminate, marți, în sferturile de finală ale turneului de tenis Australian Open.
Perechea româno-ucraineană a cedat în trei seturi, cu 7-5 în decisiv, în fața cuplului format din Su-Wei Hsieh (Taiwan) şi Jelena Ostapenko (Letonia), notează Radio România Actualități.
Meciul a durat două ore și 20 de minute.
Pentru prezenţa în sferturile de dublu, Gabriela Ruse şi Marta Kostiuk vor încasa 89.214 dolari, potrivit Radio România Sport.
Tot în sferturi, americanca Coco Gauff a pierdut în două seturi în fața ibericei Paula Badosa. Jucătoarea spaniolă s-a calificat, în premieră, într-o finală de Grand Slam.
De la ora 10:00, începe și sfertul de finală dintre liderul mondial, Aryna Sabalenka, care este deţinătoare a trofeului, și rusoaica Anastasia Pavliucenkova.
Citește și:
- 21:24 - Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum vineri: unde va fi înmormântat și la ce oră au loc onorurile militare
- 18:41 - Istvan Kovacs merge la Campionatul Mondial din 2026! Trei arbitri români, confirmați oficial pentru turneul final din America
- 16:06 - Scandal uriaș după Barcelona – Atletico: catalanii vor plângere la UEFA împotriva lui Istvan Kovacs
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News











