Actualitate· 1 min citire

Doina Pană va candida la europarlamentare! Pe lista candidaților PSD ocupă locul 15

25 mar. 2019, 13:53
Actualizat: 25 mar. 2019, 13:53
_DSC2888

_DSC2888

Articol scris de Rebrisorean Maria

Comitetul Executiv Naţional al PSD a validat luni lista candidaților social-democrați pentru alegerile europarlamentare. Potrivit presei naționale, după negocieri intense cu Liviu Dragnea, apar nume noi pe listă. Doina Pană  se află pe lista anunțată de liderul Liviu Dragnea, pe locul 15.

Cap de listă este Rovana Plumb, secondată de Carmen Avram, jurnalistă la Antena 3 și de vicepreşedintele Senatului, Claudiu Manda.Potrivit realitatea.net, primii 15 candidați de pe listă sunt:

  • ROVANA PLUMB
  • CARMEN AVRAM
  • CLAUDIU MANDA
  • CHRIS TERHEŞ
  • DAN NICA
  • MARIA GRAPINI
  • TUDOR CIUHODARU
  • DRAGOȘ BENEA
  • VICTOR NEGRESCU
  • ANDI CRISTEA
  • NATALIA INTOTERO
  • MARIA GABRIELA ZOANĂ
  • BIANCA GAVRILIŢĂ
  • EMILIAN PAVEL
  • DOINA PANĂ

Astfel, pe listă figurează și deputatul bistrițean Doina Pană, care a beneficiat de susținerea organizației Partidului Social Democrat Bistrița-Năsăud în a își depune candidatura pentru un fotoliu de deputat european.Lista candidaţilor PSD la europarlamentarele din luna mai a fost validată în reuniunea Comitetului Executiv al PSD care a avut loc la Palatul Parlamentului.Termenul limită pentru depunerea candidaturilor este 28 martie, ora 24:00.Marți, lista și cele peste 1,3 milioane de semnături vor fi depuse la Biroul Electoral Central.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate