Advertising
Nicușor Dan a promulgat legea care le interzice agresorilor sexuali condamnați să mai lucreze în școli, spitale sau centre de îngrijire

Lege promulgata
Scris deRealitatea de Bistrita
Publicat26 mar. 2026, 08:41
Sursărealitatea.net
Președintele Nicușor Dan a promulgat, miercuri, legea prin care agresorii sexuali condamnați, înscriși în Registrul Național al Persoanelor care au comis infracțiuni sexuale, nu mai pot fi angajați sau nu pot desfășura activități de voluntariat în școli, spitale, centre de îngrijire, centre sportive ori în alte instituții, publice sau private, care presupun contact direct cu copii, vârstnici sau persoane vulnerabile.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 10:52Bărbat urmărit internaţional pentru trafic de droguri, găsit într-un apartament din Bistriţa
- 10:11 Când va decide Germania dacă introduce sau nu serviciul militar obligatoriu
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News

























