Sfârșit tragic pentru un tânăr motociclist. Impact devastator cu o mașină care nu i-a acordat prioritate

Poliție
Un grav accident rutier s-a produs la Oravița, în județul Caraș-Severin, unde un tânăr și-a pierdut viața după ce motocicleta pe care o conducea a intrat în coliziune cu un autoturism.
Momentul impactului a fost surprins de o cameră de supraveghere din zonă. Din imagini se observă cum șoferul unei mașini încearcă să vireze la stânga pentru a intra într-o parcare, fără să observe la timp motocicleta pe care se aflau doi tineri.
Impactul a fost extrem de violent. Motociclistul nu a mai putut evita coliziunea și a lovit autoturismul. În urma accidentului, tânărul aflat la ghidon a murit.
Pasagerul de pe motocicletă, în vârstă de 18 ani, a fost grav rănit și transportat de urgență la spital pentru îngrijiri medicale. La volanul autoturismului se afla un alt tânăr, tot de 18 ani.
Polițiștii au deschis un dosar penal și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele producerii accidentului. Ancheta vizează infracțiuni de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:20 - Captură spectaculoasă pe autostrada A1! Două mașini de lux de 200.000 de euro, oprite de polițiști. Ce ascundeau șoferii
- 15:27 - Planul pentru pace în Ucraina prinde contur. Liderii europeni au stabilit cinci condiții-cheie pentru un acord cu Rusia
- 14:49 - MM Stoica a explodat după ce FCSB a ratat două transferuri importante: „Nu aruncăm cu banii!” Ce sume uriașe au cerut cluburile
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News














