Tânăr din Bistrița-Năsăud mușcat de urs! A fost dus la spital

Tânăr din Bistrița-Năsăud mușcat de urs! A fost dus la spital
Un tânăr a ajuns joi seara la spital după ce a fost mușcat de un urs, de mână
Un tânăr a ajuns joi seara la spital după ce a fost mușcat de un urs, de mână. Incidentul s-a petrecut în localitatea Jelna. Ulterior, ISU Bistrița-Năsăud a transmis și un mesaj Ro-Alert despre prezența ursului pe raza localității, populația fiind atenționată să ia măsuri de autoprotecție.
"Un echipaj EMU-M/B2 din Stația Centrală Bistrița a asigurat în această seară (n. r. - joi seara) asistență medicală la un bărbat de cca.20 ani, afirmativ mușcat de un urs. Pacientul a fost preluat la întâlnire, pe raza localității Jelna, fiind evacuat de la locul incidentului de alți cetățeni.
La evaluarea medicală efectuată s-a constatat prezența a două plăgi, la nivelul feței dorsale și palmare a mâinii drepte, fără alte leziuni care să îi pună viața în pericol.
I s-au acordat îngrijirile necesare și a fost transportat la UPU pt. investigații și tratament de specialitate", a transmis SAJ Bistrița-Năsăud.
Sursa: Realitatea de Bistrita-Nasaud
Citește și:
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News











