Pe data de 2 septembrie debutează un nou sezon competițional din cadrul Ligii Florilor. Echipa de handbal a Clubului Sportiv Gloria 2018 Bistrița-Năsăud joacă primul meci din noul sezon acasă, în compania echipei CSM Roman.

Partida de duminică contează pentru prima etapă a sezonului competițional 2018-2019. Meciul dintre CS Gloria 2018 și CSM Roman se va desfășura la Sala Polivalentă din municipiu, de la ora 17:30.

Suporterii sunt așteptați să participe în număr cât mai mare pentru a susține echipa în noul sezon competițional. ”Ne dorim ca în acest sezon Sala Polivalentă să răsune de acel “ GLORIA, GLORIA” vibrant sau de minunatul “LUPTĂ BISTRIȚA”, astfel încât jucătoarele noastre să „prindă aripi” în drumul lor spre victorie” spun reprezentanții clubului.

Casa de bilete din incinta Sălii Polivalente va funcționa vineri între orele 17:30 și 19:00, iar sâmbătă între orele 11:30 și 13:00.

În ziua partidei, biletele vor putea fi achiziționate începând cu ora 16:30.

Prețul unui bilet întreg este de 10 lei. Pensionarii, elevii și studenții beneficiază de 50 % reducere, urmând să achite pentru un tichet de acces în sală doar 5 lei. Se vor vinde cel mult 4 bilete de persoană.

Iată programul complet al turului:

Etapa  I

CS U Cluj Napoca ASC Corona 2010 Brasov
CSM Slatina CS Magura Cisnadie
 CS Gloria 2018 BN CSM Roman
SCM Gloria Buzau HCM Rm. Valcea
SCM Craiova HC Dunarea Braila
CS Minaur Baia Mare CSU Danubius Galati
HC Zalau CSM Bucuresti

Etapa a II-a

ASC Corona 2010 Brasov CSM Bucuresti
CSU Danubius Galati HC Zalau
HC Dunarea Braila CS Minaur Baia Mare
HCM Rm. Valcea SCM Craiova
CSM Roman SCM Gloria Buzau
CS Magura Cisnadie  CS Gloria 2018 BN
CS U Cluj Napoca CSM Slatina

Etapa a III-a

CSM Slatina ASC Corona 2010 Brasov
 CS Gloria 2018 BN CS U Cluj Napoca
SCM Gloria Buzau CS Magura Cisnadie
SCM Craiova CSM Roman
CS Minaur Baia Mare HCM Rm. Valcea
HC Zalau HC Dunarea Braila
CSM Bucuresti CSU Danubius Galati

Etapa a IV-a

ASC Corona 2010 Brasov CSU Danubius Galati
HC Dunarea Braila CSM Bucuresti
HCM Rm. Valcea HC Zalau
CSM Roman CS Minaur Baia Mare
CS Magura Cisnadie SCM Craiova
CS U Cluj Napoca SCM Gloria Buzau
CSM Slatina  CS Gloria 2018 BN

Etapa a V-a

CSM Bistrita ASC Corona 2010 Brasov
SCM Gloria Buzau CSM Slatina
SCM Craiova CS U Cluj Napoca
CS Minaur Baia Mare CS Magura Cisnadie
HC Zalau CSM Roman
CSM Bucuresti HCM Rm. Valcea
CSU Danubius Galati HC Dunarea Braila

Etapa a VI-a

ASC Corona 2010 Brasov HC Dunarea Braila
HCM Rm. Valcea CSU Danubius Galati
CSM Roman CSM Bucuresti
CS Magura Cisnadie HC Zalau
CS U Cluj Napoca CS Minaur Baia Mare
CSM Slatina SCM Craiova
CSM Bistrita SCM Gloria Buzau

Etapa a VII-a

SCM Gloria Buzau ASC Corona 2010 Brasov
SCM Craiova  CS Gloria 2018 BN
CS Minaur Baia Mare CSM Slatina
HC Zalau CS U Cluj Napoca
CSM Bucuresti CS Magura Cisnadie
CSU Danubius Galati CSM Roman
HC Dunarea Braila HCM Rm. Valcea

Etapa a VIII-a

ASC Corona 2010 Brasov HCM Rm. Valcea
CSM Roman HC Dunarea Braila
CS Magura Cisnadie CSU Danubius Galati
CS U Cluj Napoca CSM Bucuresti
CSM Slatina HC Zalau
 CS Gloria 2018 BN CS Minaur Baia Mare
SCM Gloria Buzau SCM Craiova

Etapa a IX-a

SCM Craiova ASC Corona 2010 Brasov
CS Minaur Baia Mare SCM Gloria Buzau
HC Zalau  CS Gloria 2018 BN
CSM Bucuresti CSM Slatina
CSU Danubius Galati CS U Cluj Napoca
HC Dunarea Braila CS Magura Cisnadie
HCM Rm. Valcea CSM Roman

Etapa a X-a

ASC Corona 2010 Brasov CSM Roman
CS Magura Cisnadie HCM Rm. Valcea
CS U Cluj Napoca HC Dunarea Braila
CSM Slatina CSU Danubius Galati
 CS Gloria 2018 BN CSM Bucuresti
SCM Gloria Buzau HC Zalau
SCM Craiova CS Minaur Baia Mare

Etapa a XI-a

CS Minaur Baia Mare ASC Corona 2010 Brasov
HC Zalau SCM Craiova
CSM Bucuresti SCM Gloria Buzau
CSU Danubius Galati  CS Gloria 2018 BN
HC Dunarea Braila CSM Slatina
HCM Rm. Valcea CS U Cluj Napoca
CSM Roman CS Magura Cisnadie

Etapa a XII-a

ASC Corona 2010 Brasov CS Magura Cisnadie
CS U Cluj Napoca CSM Roman
CSM Slatina HCM Rm. Valcea
 CS Gloria 2018 BN HC Dunarea Braila
SCM Gloria Buzau CSU Danubius Galati
SCM Craiova CSM Bucuresti
CS Minaur Baia Mare HC Zalau

Etapa a XIII-a

HC Zalau ASC Corona 2010 Brasov
CSM Bucuresti CS Minaur Baia Mare
CSU Danubius Galati SCM Craiova
HC Dunarea Braila SCM Gloria Buzau
HCM Rm. Valcea  CS Gloria 2018 BN
CSM Roman CSM Slatina
CS Magura Cisnadie CS U Cluj Napoca