Advertising
Bistrițeanul Cristian Țetcu, ales prim-vicepreședinte al Partidului Verde
20 feb. 2019, 10:48

cristian tetcu 1
Articol scris de Scris de Muresan Rodica
Cristian Țetcu, președintele Partidului Verde Bistrița-Năsăud, a fost ales prim-vicepreședinte al formațiunii politice la nivel național. Totodată, secretarul filialei Bistrița-Năsăud, Ștefan Anbruș a fost ales secretar executiv în Biroul Permanent Național, la Congresul Partidului Verde care a avut loc la București.
În cadrul congresului, Partidul Verde și-a ales și președintele - Adi-Maria Simoiu, lector la Universitatea din Craiova, doctor în chimie, fost inspector, timp de peste 10 ani, la Organizația Internațională pentru Interzicerea Armelor Chimice, organizație care a primit premiul Nobel pentru pace în 2015."
Alegându-și la nivel de conducere o femeie, Partidul Verde dovedește că face parte din familia partidelor moderne europene, în care egalitatea de șanse și promovarea femeii pe criterii de competență este o realitate
", transmite Partidul Verde.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:53 - Ultramaratonistul Adrian Șovea, lovit de o mașină în timpul cursei caritabile de 2.800 km
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News














