FOTO: Autoturism, lovit de tren, în Feldru! Ocupanții mașinii au scăpat fără nicio zgârietură

FOTO: Autoturism, lovit de tren, în Feldru! Ocupanții mașinii au scăpat fără nicio zgârietură
Un autoturism în care se aflau două persoane a fost lovit, duminică, de un tren
Un autoturism în care se aflau două persoane a fost lovit, duminică, de un tren, în localitatea Feldru. Ocupanții autoturismului au scăpat fără nicio zgârietură.
La locul accidentului au intervenit mai multe echipaje SMURD și un echipaj de descarcerare.
"Echipajele de intervenție au găsit la locul solicitării două persoane – bărbat și femeie – pasageri în autoturismul implicat în accidentul feroviar. Au fost preluate de echipajele SMURD, nu prezentau leziuni vizibile și erau cooperanți. Au refuzat transportul la spital", a transmis ISU Bistrița-Năsăud.
De asemenea, nicio persoană din tren nu a avut nevoie de îngrijiri medicale astfel că trenul și-a continuat deplasarea
Polițiștii au început cercetările în acest caz, urmând să stabilească împrejurările în care s-a produs accidentul.
"Conform primelor date, un tânăr de 25 de ani, din Feldru, în timp ce conducea un autoturism, nu s-a asigurat la o trecere la nivel cu calea ferată, semnalizează doar cu indicator și a fost acroșat de trenul interregio 1833 care circulă pe relația Iași-Timișoara. Din fericire, în urma accidentului, nu au fost înregistrate victime", a declarat Crina Sîrb, purtătorul de cuvânt al IPJ Bistrița-Năsăud.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. A fost sancționat contravențional.
Sursa: Realitatea de Bistrita-Nasaud
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










