FOTO: Roțile unui camion încărcat cu lemne au luat foc, în Pasul Tihuța
21 ian. 2021, 23:28
Actualizat: 21 ian. 2021, 23:28

FOTO: Roțile unui camion încărcat cu lemne au luat foc, în Pasul Tihuța
Articol scris de Scris de Muresan Rodica
Pompierii militari ai Gărzii de intervenție Prundu Bârgăului au intervenit, joi seara, în Pasul Tihuța
Pompierii militari ai Gărzii de intervenție Prundu Bârgăului au intervenit, joi seara, în Pasul Tihuța, cu trei echipaje dintre care două de stingere și unul de prim ajutor SMURD la un incendiu izbucnit la un autocamion care transporta material lemnos.
Incendiul a izbuncit din cauza supraîncălzirii sistemului de frânare.
Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Bistrița-Năsăud, Marius Rus, incendiul s-a manifestat doar la nivelul roților (cauciucuri) și a fost lichidat în limitele găsite.
Autovehiculul și încărcătura au fost protejate.
Sursa: Realitatea de Bistrita-Nasaud
Citește și:
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News











