O tânără a fost rănită într-un accident rutier produs pe DN 17, în Bistrița-Năsăud

O tânără a fost rănită într-un accident rutier produs pe DN 17, în Bistrița-Năsăud
Marți dimineața, o tânără de 19 ani a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Bistrița după ce a fost implicată într-un accident rutier.
Marți dimineața, o tânără de 19 ani a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Bistrița după ce a fost implicată într-un accident rutier.
Accidentul s-a produs pe DN 17, între localitățile Piatra Fântânele și Mureșenii Bârgăului, județul Bistrița-Năsăud.
”O tânără de 19 ani, din Bistrița Bârgăului, care conducea un autoturism, între localitățile Piatra Fântânele și Mureșenii Bârgăului, la km 96, într-o curbă la dreapta, a pierdut controlul direcției de deplasare, a ieșit în afara părții carosabile, unde a intrat în coliziune cu parapetul metalic de pe marginea drumului”,
spun reprezentanții Inspectoratului Județean de Poliție Bistrița-Năsăud.În urma accidentului, șoferița a fost rănită ușor. La locul accidentului a intervenit un echipaj SMURD de prim ajutor, iar după evaluarea din punct de vedere medical s-a decis ca tânăra va fi transporată la spital. ”
Victima va fi transportată la Unitatea de Primiri Urgențe Bistrita cu suspiciune fractură membru superior și leziuni la cap
”, a declarat Marius Rus, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud.Șoferița a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Continuă cercetările în acest caz Serviciul Rutier.
Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte REALITATEADEBISTRITA.NET pe FACEBOOK
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News











