Tânăr din Parva, cu dosar penal și o amendă de 2.000 lei! Vezi ce a făcut

Tânăr din Parva, cu dosar penal și o amendă de 2.000 lei! Vezi ce a făcut
Un tânăr din comuna bistrițeană Parva s-a ales cu dosar penal, după ce a fost descoperit
Un tânăr din comuna bistrițeană Parva s-a ales cu dosar penal, după ce a fost descoperit de polițiști, în noaptea marți spre miercuri, la volanul unui autoturism în orașul Năsăud, fără a avea permis de conducere și băut. În plus, s-a ales și cu o amendă pentru nerespectarea restricțiilor de circulație.
La data de 22 aprilie a.c., în jurul orei 01.00, polițiștii l-au depistat și oprit în trafic, pe un tânăr de 18 ani, din Parva, care conducea un autoturism pe bulevardul Grănicerilor din orașul Năsăud.
În urma verificărilor efectuate, au constatat faptul că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule și, totodată, a consumat alcool înainte de a se urca la volan. Valoarea indicată în urma testării cu aparatul etilotest a fost de 0,28 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Tânărul a fost sancționat conform Ordonanțelor Militare, cu amendă în valoare de 2.000 lei.
Citește și:
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News










