Accident pe DN 17D, între Mocod și Salva! Patru persoane, rănite

Accident pe DN 17D, între Mocod și Salva! Patru persoane, rănite
Patru persoane au fost rănite joi, în urma unui accident rutier produs pe DN 17D, între localitățile
Patru persoane au fost rănite joi, în urma unui accident rutier produs pe DN 17D, între localitățile Mocod și Salva.
Polițiștii din Năsăud au intervenit, joi, la un accident rutier, produs pe Drumul Național 17D, între Mocod și Salva.
Au fost implicate un autoturism condus de un tânar de 25 de ani din Zagra și un altul, condus de un bărbat de 41 de ani din Maieru.
Accidentul s-a soldat cu rănirea conducătorilor auto și a două pasagere din autoturismul condus de bărbatul de 41 de ani.
Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în ambele cazuri.
Cercetările sunt continuate de Compartimentul Rutier Năsăud, urmând a fi stabilite cu exactitate cauza și împrejurările în care a avut loc evenimentul.
Sursa: Realitatea de Bistrita-Nasaud
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

