Adolescent căzut dintr-un tractor fără cabină, dus în stare gravă la spital

Adolescent căzut dintr-un tractor fără cabină, dus în stare gravă la spital
Victima a fost găsită inconștientă, cu respiratie, și prezenta traumatism cranian și facial
Un adolescent din Nimgea a ajuns, vineri, în stare gravă la spital, după ce a căzut dintr-un tractor fără cabină, aflat în mers pe o stradă din localitate. Băiatul a fost transportat de urgență la o clinică de specialitate din Cluj-Napoca.
Echipajul de prim ajutor SMURD de la Secția de Pompieri Năsăud a intervenit azi în localitatea Nimigea de Jos la accident rutier în care a fost implicat un tractor, în urma căruia a rezultat o victimă, un minor în vârstă de 15 ani.
Victima a fost găsită inconștientă, cu respiratie, și prezenta traumatism cranian și facial.
Potrivit ISU Bistrița-Năsăud, după stabilizarea realizată de echipajele terestre SMURD, victima a fost preluată intubată de către echipajul aerian SMURD și transportată la o clinică de specialitate din municipiul Cluj-Napoca.
La locul accidentului au fost prezenți și polițiștii.
"Din primele verificări efectuate la fața locului, un minor de 15 ani care se afla pe un utilaj agricol, tractor fără cabină, a căzut, accidentându-se. Acesta a fost preluat în vederea transportării la spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Utilajul era condus de un bărbat, în vârstă de 49 de ani, din Nimigea de Jos. Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ", a transmis IPJ Bistrița-Năsăud.
Cercetările în acest caz sunt continuate în cadrul unui dosar de vătămare corporală din culpă, urmând a fi stabilite cauza și împrejurările exacte în care a avut loc evenimentul.
FOTO: Arhivă
Sursa: Realitatea de Bistrita-Nasaud
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










