FOTO/VIDEO: Incendiu violent în Lunca, la anexa unei gospodării

FOTO/VIDEO: Incendiu violent în Lunca, la anexa unei gospodării
Pompierii militari bistrițeni au intervenit cu patru autospeciale de intervenție, trei de stingere
Pompierii militari bistrițeni au intervenit cu patru autospeciale de intervenție, trei de stingere și una de lucru la înălțime, alături de un echipaj SAJ BN la un incendiu izbucnit luni seara la o anexă, inclusiv adăpost de animale, în localitatea Lunca din comuna Șieuț.
Proprietarul a evacuat animalele din adăpost, însă exista riscul de extindere la casa de locuit.
Incendiul s-a manifestat violent, cu flacăra deschisă, generalizat pe o suprafață de circa 250 mp, constând în anexe ( lemnarie, adăpost de animale, magazie) și o bucătărie de vară lipita de casă de locuit.
"Din fericire, nu au fost înregistrate victime, iar pompierii militari și voluntari au reușit protejarea casei de locuit și vecinătățile.
Pompierii militari și voluntari au acționat pentru evacuarea unor bunuri din zonele de manifestare a incendiului, animalele fiind evacuate înainte de sosirea echipajelor de interventie la locul solicitării.
Intervenția a fost sprijinită de SVSU Șieuț, Șieu și Monor", a transmis Marius Rus, purtătorul de cuvânt al ISU Bistrița-Năsăud.
Potrivit sursei citate, intervenția este încă în desfășurare, se lucrează pentru eliminarea focarelor ascunse și îndepartarea elementelor de construcție care prezintă riscul prăbușirii.
Sursa: Realitatea de Bistrita-Nasaud
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










