Marcel Ciolacu, despre liste comune cu PNL: „Au fost discuții. Nu vorbim de un USL 2”

Marcel Ciolacu, despre liste comune cu PNL: „Au fost discuții. Nu vorbim de un USL 2”
Marcel Ciolacu nu a exclus o candidatură comună cu cei de la PNL
Premierul și președintele PSD - Marcel Ciolacu nu a exclus o candidatură comună cu cei de la PNL, la alegerile din anul 2024.
„Niciodată nu spui niciodată. Nu au existat aceste discuții, dar au existat discuții între colegi, am văzut ce a declanșat declarația mea, au fost discuții de liste comune, nu vorbim de un USL 2. Dacă noi simțim că românii au încredere în Coaliție putem veni cu un proiect de țară și cu o abordare comună în anii următori”, a spus Marcel Ciolacu.
„Pentru mine ca prim-ministru este esențial să ducem la capăt reformele asumate, să ne ținem de promisiunile făcute.
Ca și președinte al PSD prioritatea numărul 1 sunt primele alegeri, adică alegerile europarlamentare. Până la alegeri pentru funcția de președinte este cale lungă”, a spus Marcel Ciolacu.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:47 - Cristi Chivu, după titlul câștigat cu Inter: „Este meritul băieților. Eu? Sărbătoresc cu o țigară”
- 08:36 - Se încălzește în toată țara: maxime de 26 de grade, soare predominant și ploi trecătoare pe arii restrânse
- 08:03 - Friedrich Merz, despre reducerea trupelor SUA: „Avem viziuni diferite, dar parteneriatul rămâne solid”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News













