Advertising
Pedepsele ar putea fi mărite pentru cei care agresează personal medical

Proiect de lege în Senat
Scris deRealitatea de Bistrita
Publicat3 iun. 2026, 11:15
Sursărealitatea.net
Ameninţarea se pedepseşte cu închisoare de la șase luni la 2 ani sau cu amendă, iar lovirea sau alte violenţe - cu închisoare de la 1 la 5 ani, conform unui proiect adoptat de Senat.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:12Șoferii, surprinși de un nou indicator rutier. Ce avertisment transmite și cum trebuie reacționat
- 08:04Un avion privat s‑a prăbușit pe o autostradă din Texas: un mort, cinci supraviețuitori și scene dramatice de salvare VIDEO
- 15:53Arestări după bătaia dintre clanurile Ștoacă și Toboșaru. Conflictul a continuat și la poliție
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News

























