Încă un parlamentar PNL, confirmat pozitiv cu CoVid-19! Despre cine este vorba

Încă un parlamentar PNL, confirmat pozitiv cu CoVid-19! Despre cine este vorba
Încă un parlamentar fost depistat pozitiv cu CoVid-19. Este vorba despre Mircea Banias, deputat
Încă un parlamentar fost depistat pozitiv cu CoVid-19. Este vorba despre Mircea Banias, deputat de Constanța, care susține că nu ar fi intrat în contact direct cu niciunul dintre parlamentarii depistați pozitiv cu coronavirus.
Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, în cursul zilei de luni, 16 martie, au fost comunicate rezultatele testelor efectuate sâmbătă, 14 martie, la Palatul Parlamentului.
"În urma acestora a fost confirmat un singur caz pozitiv al infectării cu noul coronavirus (COVID-19) în persoana deputatului Mircea Banias.
Potrivit declarațiilor domniei sale, nu a luat contact direct cu niciunul dintre parlamentarii confirmați pozitiv cu noul coronavirus, nu a participat la reuniunile politice la care a luat parte senatorul Vergil Chițac și nu a efectuat deplasări în zone aflate sub atenționare. Deputatul Mircea Banias este asimptomatic. Și în cazul domniei sale va fi declanșată ancheta epidemiologică pentru identificarea tuturor contacților". informează sursa citată.
Grupul de Comunicare Strategică recomandăm tuturor persoanelor care s-au aflat într-un contact direct cu o persoană confirmată cu noul coronavirus să se autoizoleze la domiciliu și să informeze în cel mai scurt timp autoritățile.
Citește și:
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News











