Două infracțiuni dintr-un foc, un dosar penal

Două infracțiuni dintr-un foc, un dosar penal
Un tânăr din Mijlocenii Bârgăului s-a ales cu dosar penal, după ce a fost prins la volan
Un tânăr din Mijlocenii Bârgăului s-a ales cu dosar penal, după ce a fost prins la volan de polițiști, fără a deține permis de conducere, în timp ce autoturismul avea numerele de înmatriculare provizorii expirate. În plus, se afla și sub influența alcoolului.
Polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului au oprit, vineri, pentru control un autoturism în Tureac. A fost identificat șoferul autoturismului, un tânăr de 19 ani din Mijlocenii Bârgăului.
Oamenii legii au efectuat verificări cu privire la șofer, constatându-se că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Totodată, autoturismul condus de tânăr avea aplicate plăcuțe de înmatriculare provizorii, stabilindu-se în urma verificărilor că sunt expirate din luna octombrie a anului 2020.
Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând valoarea de 0,16 mg/L alcool pur în aerul expirat.
A fost întocmit un dosar penal privind conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul neînmatriculat, cercetările fiind continuate de polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului.
Sursa: Realitatea de Bistrita-Nasaud
Citește și:
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 13:56 - Kelemen Hunor avertizează asupra colapsului social: „Suntem la limită, prăpastia dintre bogați și săraci este uriașă”
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
Urmărește știrile Realitatea de Bistrita și pe Google News




_e32ebcad9a.webp)






